Evinizden Ziyaret Edebileceğiniz 10 Sanal Müze

Sanal müze gezmek bizler için büyük bir fırsat olmuştur. Çünkü yaşadığımız koronavirüs salgını nedeniyle evlerimize kapanmış olup, hiçbir sosyal aktiviteye katılamamaktayız. Ailemizle beraber oturduğumuz yerden kendimize harika bir kültürel etkinlik yapmış oluyoruz. Sizlere bugünkü yazımızda evinizden ziyaret edebileceğiniz 10 sanal müze hangileri bunları anlatacağım. Keyifli okumalar.

Evden Gezilecek 10 Sanal Müze

sanal müze

british museum

1- British Museum: İngiltere Londra’da bulunan müzede dünyada önemi büyük olan tarihsel kalıntıların yer aldığı eşsiz bir müzedir. Dünyada en fazla ziyaretçi alan müzelerden biri olan British Museum, gidip gezmeniz gerektiğinde bile bir günde bitirmeniz mümkün olmayabilir. Buraya tıklayarak keyifle müzeyi ziyaret edebilirsiniz.


Guggenheim müzesi

2-Guggenheim Müzesi: Frank Llyod Wright’ın eşsiz tasarımıyla ortaya çıkan New York’taki müzede ikonik yapısıyla tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Çağdaş ve tarihi bir içerik barındıran müzeye buraya tıklayarak Google tabanında ziyaret edebilirsiniz.


louvre sanal müze

3- Louvre Müzesi: Fransa’nın Paris şehrinde yer alan müze, önündeki cam piramitiyle özdeşleşmiştir. Benim de gidip ziyaret etme şansı bulduğum müzede gerçekten eşsiz kalıntılar bulunmaktadır. Mona Lisa tablosu bunlardan biridir. Her bir parçaya 2 dakika ayırırsanız; en erken 3 günde müzeyi gezebileceğiniz söylenmektedir. Buraya tıklayarak bu eşsiz müzeyi ziyaret edebilirsiniz.


Ulusal sanat galerisi

4- Ulusal Sanat Galerisi: 1937 yılında ABD’nin başkenti Washington D.C. de bulunan ulusal sanat galerisinde, yaklaşık 2000 tane sanat eseri bulunmaktadır. Ücretsiz olarak ziyaretçi kabul edilen müzeye, yol masrafı ve zaman harcamadan buraya tıklayarak gezebilirsiniz.


Van Gogh müzesi

5- Van Gogh Müzesi: Hollandalı ressam Vincent Van Gogh, ömrünün son 10 yılında bir sürü eser ortaya koymuş olup, bu eserlerin sergilendiği harika müzeyi; size ücretsiz ve evinizden ziyaret etme şansı verilmiş. O zaman siz de buraya tıklayarak yolculuğa başlayabilirsiniz.Pergamon sanal müze

7- Pergamon Müzesi: Almanya Berlin’de müzeler adasında yer alan Pergamon Müzesi, Almanya’daki en büyük müzeler arasında yer almaktadır. Milet ve Bergama’dan taşınan eserler sayesinde, ziyaretiniz sırasında Anadolu’dan esintiler hissedebilirsiniz. Ziyaret zamanı…


Rijksmuseum sanal müze

8- Rijksmuseum: Hollanda Amsterdam’da bulunan bu harika müze, Hollanda’nın en ihtişamlı müzelerinden biridir. Hadi o zaman ziyarete başlayalım.


Vatikan müzesi

9- Vatikan Müzesi: Yer yüzünün en küçük ülkesi konumunda olan Vatikan’da bulunan bu müze, bir altın madeni niteliğinde çok büyük öneme sahiptir. Ziyaret etmek için bir günü alan müzede yer alanzSistine Şapeli’nin tavanında bulunan işçiliği gözlemlemek için bile en az bir saat zaman ayırmanız gerekiyor. Buradan ziyarete başlayabilirsiniz.


Dali Müzesi sanal müze

10- Dali Müzesi: İspanyol sanatçı Salvador Dali’nin yapmış olduğu yüzlerce eserin sergilendiği müze, zamanında bir belediye binasıymış ve Dali bu binada ilk resmini yapmıştır. Sürrealist eserler sergilemiş olan sanatçının dünyasına gitmek için buraya tıklayınız.


Görüş ve önerileriniz için lütfen tıklayınız.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Sonuçlar

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir