Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Yabancı Filmler

Sinema sektöründe lider olan hollywood filmleri daima en çok izlenen filmler arasında yer almıştır. Hatta bu listelere ambargo koymuştur diyebiliriz. İzleyiciler için müthiş görsel efektler sunmakla beraber inanılmaz oyunculuk yetenekleri ile her zaman en iyiyi hedeflemişlerdir. Son zamanlarda öne çıkan Hint film sektörü de Aamir Khan etkisiyle kendilerini ön plana çıkarmayı başarmışlardır. Hint Filmleri hakkında önümüzdeki süreçte sizinle bir makale paylaşıyor olacağım. Gelin hep birlikte gelmiş geçmiş en çok izlenen yabancı filmler nelermiş görelim.

En Çok İzlenen Yabancı Filmler Listesi

1- Esaretin Bedeli: 1994 yapımı olan başrollerini Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın paylaştığı film, imdb puanı 9,2 olarak listenin başında yer almaktadır. Eski bir bankacının yaşadığı iftira sonucu hapishaneye düştüğü ve burada yaşadığı olayları anlatmaktadır. Mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir.


gotfather

2- The Godfather: 1972 yapımı olan başrollerini Marlon Brando ve Al paçino’nun paylaştığı film, imdb puanı 9,1 olarak listenin ikinci sırasında yer alıyor. İtalya’nın sicilya bölgesinde yaşayan bir mafya babasını ve ailesini konu almıştır.


3- The Gotfather 2: The Gotfather serisinin 2. filmi olup 1974 yapımıdır. Robert De Niro ile Al Paçino’nun başrollerini paylaştığı film, 9,0 imdb puanı ile listenin 3. sırasında yer almaktadır.


kara şövalye

4- Kara Şövalye: 2008 yapımı olan ve başrollerini Christian Bale ve Heath Ledger’in paylaştığı film, imdb den aldığı 9,0 puan ile listemizin dördüncü sırasında yer alıyor.


12 öfkeli adam

5- 12 Öfkeli Adam: 1957 yapımı olan başrollerini Henry Fonda ve Lee J. Cobb’un paylaştığı film, imdb’den aldığı 8,9 puan ile listemizin beşinci sırasında yer almaktadır.Yüzüklerin efendisi kralın dönüşü

7- Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü: 2003 yapımı olan Yüzüklerin Efendisi serisinin ikinci filmidir. Başrollerini Elijah Wood ve Viggo Mortensen’in paylaştığı film, imdb’den aldığı 8,9 puan ile listemizin yedinci sırasında yer alıyor.


ucuz roman

8- Ucuz Roman: 1994 yılı yapımı olan başrollerini John Travolta ve Uma Thurman’ın paylaştığı film, imdb’den aldığı 8,8 puan ile listemizin sekizinci sırasında yer alıyor.


iyi kötü çirkin

9- İyi, Kötü ve Çirkin: 1966 yapımı olan başrollerini Clint Eastwood, Eli Wallach ve Lee Van Cleef’in paylaşmıştır. İmdb’den aldığı 8,8 puan ile listemizin dokuzuncu sırasında yer alıyor.


yüzük kardeşliği

10- Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği: 2001 yılı yapımı olan Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmidir. Başrollerini Eliah Wood ve Ian Mckellen’in paylaştığı film, imdb’den aldığı 8,8 puan ile listemizin onuncu sırasında yer almaktadır.


Daha Fazlası için ziyaret edebilirsiniz.
https://www.imdb.com/chart/top/

Görüş ve önerileriniz için lütfen tıklayınız.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Sonuçlar

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Etkileşim

  1. Kemal dedi ki:

    Öneriler için teşekkürler

  1. 9 Ocak 2021

    […] ve önerileriniz için tıklayınız.Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Yabancı FilmlerSinemada En Çok İzlenen Türk Yapımı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir