Yabancı Dizi İzleyenlere Netflix Platformu Dizi Tavsiyesi

Yabancı dizi izlemeyi ülkemizde çok fazla kişi tercih etmektedir. Bölüm sürelerinin kısa olması, çekim kalitesi, oyuncular ve daha bir sürü özellikleri ile hepimizde bağımlılık yapmaktadır. Bu dizilerin sergilendiği en güzel platformlardan biri de Netflix’dir. Ücretli olarak hizmet sunan platform, çok fazla dizi seçenekleri ile izleyicilere kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Öncelikle yapacağım sıralama kesinlikle göreceli olup, şahsım tarafından sevilen ve sizlerin de izlemesini tavsiye edeceğim dizilerdir. Bu sebeple kimilerine göre beğenilmeyen kimilerine göre ise fanatizm seviyesinde olan diziler olabilir.


Netflix yabancı dizi tavsiyesi

yabancı dizi
Photo by cottonbro on Pexels.com

Şimdi sırasıyla en çok sevdiğim ve sizlere tavsiye edeceğim dizileri hep birlikte inceleyelim.

anne with an e

1- Anne With An E: Anne Of Green Gables adlı kitaptan uyarlama olan dizi, 3 sezon çekilmiş ve 3. sezon sonunda final yapmıştır. Dizi Anne Shirley’in 19. yüzyılda yaşadığı hayat mücadelesini ve önüne çıkan zorluklarla nasıl mücadele ettiği anlatmaktadır.


into the night yabancı dizi

2- İnto The Night: Gizemli bir kozmik olay neticesinde, güneşin bütün insanlığı öldürdüğünü farkeden bir grup insanın havaalanında iken bir uçakla kaçarak güneşle girdikleri yarışı anlatmaktadır. Sürükleyici ve heyecan dolu sahnelerin olduğu dizinin 1. sezonu yayınlanmış olup, en kısa sürede 2. sezonu yayına girecektir.


snowpiercer

3- Snowpiercer: Dünya buzlarla kaplanmış ve hayatta kalmayı becerebilen insanlar kocaman bir trende yaşarlar. Ama trendeki hassas dengeyi bozmamak ve bu denge çerçevesinde yaşamak zorunda kaldıkları muazzam bir dizidir. Dizinin şuan ilk sezonu yayınlanmaktadır.barbarians

5- Barbarians: Kendini yetiştiren Roma İmparatorluğu ile asıl kabilesi olan Çeruşker kabilesi arasında kalan Romalı bir subayın bağlılık konusunda yaşadığı ikilem, epik bir tarihi mücadelenin fitilini ateşleyecektir.


hollywood

6- Hollywood: 2. Dünya Savaşı sonrasında, Hollywood’da bir grup oyuncu ve yönetmenin eğlence dünyasındaki hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yaptıkları bütün herşeyi konu almaktadır.


unorthodox

7- Unorthodox: New York’un Hasidik Yahudi toplumunda doğup büyüyen Esty, görüşü usulü evlilikten kaçmak için Almanya’nın Berlin şehrine kaçar. Buradaki müzisyen bir grupla hayatları kesişmiş ve onlar Esty’i evlerine kabul eder. Yeni bir hayat planlayan Esty’i geçmişi tekrar bulur.


The Witcher Yabancı Dizi

8- The Witcher: Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, Tüm insanlığın yaratıklardan daha uğursuz olduğunu düşündüğü bir dünyada kendi yolunda ilerlemek için yaşadığı tüm olay örgüsünü anlatmaktadır.


lucifer

9- Lucifer: Cehennemin efendisi olmaktan sıkılan ve Los Angeles’a yerleşen şeytan, gece klübü açar. Eski bir tanıdığının vahşice öldürülmesi nedeniyle intikam yemin eden Lucifer, şeytanla anlaşır ve bundan sonra heyecanlı olaylar başlar.


vis a vis

10- Vis a Vis: Erkek arkadaşı tarafından kandırılarak mali suç işleme suçundan 7 yıl hapis cezasına çaptırılan naif bir kadın olan Macarena’nın, acımasızlığın hat safhada olduğu yeni dünyasında hayatta kalmak için bir an önce herşeyi öğrenmesi gerekmektedir.


Görüş ve önerileriniz için tıklayınız.
Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Yabancı Filmler
Sinemada En Çok İzlenen Türk Yapımı Filmler

Diğer kaynaklara bakınız:
https://www.bizevdeyokuz.com/netflix-dizileri/
https://oggusto.com/lifestyle/film-ve-dizi-onerileri/mutlaka-izlemeniz-gereken-en-iyi-netflix-dizileri

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Sonuçlar

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Etkileşim

  1. Ekskalibur rıza dedi ki:

    The queen’s gambit dizisinide tavsiye ederim. yetimhanede büyüyen, müthiş bir satranç oynama yeteneğine ama aynı zamanda bazı bağımlılıklara sahip küçük bir kızı anlatıyor. 6 bölüm tek sezon. Bu yasaklı haftasonlarında tadından yenmez bir dizi.

  1. 17 Ocak 2021

    […] Görüş ve önerileriniz için lütfen tıklayınız.Netflix dizi tavsiyemiz için;Yabancı Dizi İzleyenlere Netflix Platformu Dizi Tavsiyesi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir