Yavru Kediler İçin En İyi Mamalar Hangileridir?

Yavru kediler için en iyi mamalar hangileridir ve bunun ne gibi bir önemi vardır? Bu sorular üzerine biraz tartışalım. Evimize bir dost olarak aldığımız kedilerimizin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için mamaların önemi çok büyüktür. Çünkü iç organlarının sağlam bir şekilde gelişimi, tüy sağlığı ve daha bir sürü sebepten dolayı mamalar dostlarımız için en önemli konulardır.

Mamalarımızı incelemeden önce, onlar için en uygun olanları hangisi öncelikle bunları netleştirmemiz gerekiyor. 0-1 yaş arası olanlar için kitten mamalar, 1 yaştan büyük olan mamalar için yetişkin mamalar ve 1 yaştan büyük kısırlaştırılmış kedilerimiz için ise sterilised kedi mamaları kullanmamız gerekmektedir. Çünkü hepsinin protein oranı ve vitaminleri farklı oranda olmaktadır. Şimdi yavru kedilerimiz için en kaliteli mamalar hangileri hep birlikte inceleyelim. Bu arada sıralamamız kalite sırasına göre yapılmamıştır.

Yavru kediler için en iyi mamalar

Royal Canin

1- Royal Canin: Çok fazla talep gören kedi mamalarından olan Royal Canin, gerçekten talep edilmesinin karşılığını fazlasıyla veriyor. Çok fazla çeşitliliği olan ve her ırka hitap eden özelliği ile kedilerinizin tüy ve iç organlarının sağlığı açısından son derece etkilidir. Analitik Bileşenleri: Protein %36, Yağ %18, Kül %7.7, Diyetsel Lif %2.3 ve Kalsiyum %1.2 oranındadır. Ayrıca içerisinde tüy sağlığı için önemli olan taurin bulunsa da oranı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşamadım.


proplan kitten

2- Purina Proplan: Çok fazla talep gören bir diğer kedi maması Proplan, kedilerimizin sağlığı için yüksek değerlere sahiptir. Analitik Bileşenleri: Protein %40, Yağ %20, Ham Selüloz %1, DHA %0,05 ve Ham Kül %7.5 olup, ayrıca içerisinde taurin bulunsa da oranı hakkında bilgiye rastlanılmamıştır.acana kitten

4- Acana: Kaliteli kedi mamalarından biri de Acana’dır. Analitik Bileşenleri: Ham Protein %37, Ham Yağ %18, Ham Lif %4, Ham Kül %10, Nem %10, Kalsiyum %1.7 ve Taurin %0.1 oranındadır. Çeşitli ve yoğun bir içeriğe sahip olan mama yavru kedileriniz için çok besleyicidir.


nd kitten

5-ND: En çok tercih edilen kedi mamalarından biridir. Analitik Bileşenleri: Ham Protein %44, Ham Yağ %20, Ham Lif %1.8, Ham Kül %8.50, Nem %10, Kalsiyum %1.5 oranındadır. Narlı ve tavuk aromalıdır.


orijen

6- Orijen: Diğer tercih edilen kedi maması olan orijen. İçerik bakımından oldukça zengin bir mamadır. Analitik Bileşenleri: Ham Protein %40, Ham Yağ %20, Ham Lif %3, Ham Kül %8, Nem %10, Kalsiyum %1.4 oranındadır. %85 oranında kümes hayvanı, balık ve yumurta içerikleri bulunmaktadır. Ayrıca %15 oranında sebze ve meyve içerikleri bulunmaktadır.


felicia kitten

7- Felicia: Felicia markasını bu yazıya ekleme sebebim, benim bizzat deneyimlemiş olmam. Kedim iştahla yemektedir ve bugüne kadar hiçbir hastalık problemimiz olmamıştır. Ayrıca tüy konusunda da son derece etkilidir. Analitik Bileşenleri: Ham Protein %38, Ham Yağ %18, Ham Lif %2.5, Ham Kül %8, Nem %10, Taurin 2600 mg/kg oranındadır. Hamsili ve tavuklu aromalıdır.


Özetle;

Yavru kediler için en iyi mamalar konusunu bu yazımızla işlemeye çalıştık. Burada paylaştığımız ürünler her kedi için aynı etkiyi göstereceği anlamına gelmiyor. Kimileri bir markadan memnun iken başkaları o markadan memnun kalmayabiliyor. Bu tamamen sizin kedinizin özellikleri ve cinsiyle alakalı bir durumdur.

Görüş ve önerileriniz için tıklayınız.

Dostlarımız için diğer konulara göz atmak için;
Kedi sahiplenmek isteyenlere tavsiyeler
Kedi Sahiplenirken Alınması Gereken Kedi Malzemeleri

Mamaların sitelerine göz atmak için;

https://www.hillspet.com.tr/cat-food/sp-feline-science-plan-kitten-healthy-development-tuna-dry

https://www.farmina.com/tr/farmina/2891-n&d-prime.html

http://www.feliciapetfood.com/felicia-kitten.html

İlginizi Çekebilir;  Yetişkin Kediler İçin Önerilen 5 Kuru Mama Markası

https://www.sadanlar.com.tr/marka/acana

https://intl.orijen.ca/tr/foods/cat-food/

https://www.nestle.com.tr/markalarimiz/evcil-hayvan-mamalari/proplan

https://www.royalcanin.com/tr/cats/products

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Sonuçlar

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Response

  1. 7 Ocak 2021

    […] dostlarımızın sağlığı ve gelişimi için daha önce yavru kedilerimiz için kuru mamaları incelemiştik. Bugün ki konumuz en iyi yaş mama markaları hangisidir ve dostlarımız için bu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir