Yetişkin Kediler İçin Önerilen 5 Kuru Mama Markası

Yetişkin kediler için hangi kuru mamaları kullanmalıyız? bugün bu konu üzerinde durmaya çalışacağım. Öncelikle kedimizin durumunu dikkate almalıyız. Kedimiz yetişkin kedi kategorisinde fakat kısırlaştırılmış olabilir ya da kilosu olması gerekenden fazla olup diyet mama tüketmesi gerekebilir.

Yetişkin Kediler İçin Önerilen Mamalar

yetişkin kediler

1- Royal Canin: Günümüzde en çok tercih edilen mama markalarından olan Royal Canin, çok fazla mama seçeneği ile hayvan severlerin karşısına çıkmaktadır. Bu markanın en büyük özelliklerinden biri de kedi cinslerinin özelliklerine göre mama üretmelileridir. Örneğin; persian cinsi uzun tüylü kediler için, tüylerinin kaliteli olması ve sağlıklı bir yapıda olmasını destekler nitelikte içeriklerle üretim yapılmaktadır. Keza kısırlaştırılmış olan kedilerimiz için de, sterilised adı altında uygun yağ oranında, proteini yüksek ve l-carnitine oranı yüksek mamaları üretmektedirler. Detaylı bilgi için tıklayınız.


2- Purina Proplan: Purina markasının altında üretilen proplan mamaları da kedi sahiplenenler için tercih edilen mamalardan biridir. Tüy yapısına, kısırlaştırılma durumuna, kilo durumuna v.b. bir çok farklı mama türleri bulunmaktadır. Kedinizin özel durumu ne ise ona uygun proplan marka mama bulmak oldukça kolaydır. Detaylı bilgi için tıklayınız.


3- Hills: Hills marka mamalar kedilerinizin iç organlarının sağlığı açısından farklılaştırılmış mamaları bizlere sunmaktadır. Diğer mamalara göre fiyatı biraz daha pahalı durumdadır. Bu mama markasında da kedilerimizin kısırlaştırılma, kilo, v.b. durumlarına göre ayrı ayrı üretim yapılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.


4- N&D: Nd kedi mama markası tavsiye ettiğimiz markalar arasında yer almaktadır. En çok satılan türü de narlı tavuklu olanıdır. Analitik bileşenleri çok çeşitli olup, kendi kedinize göre uygun olanını tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.


5- Felicia: Felicia marka mamayı listemin son sırasına eklememin nedeni, kendi kedim için deneyimlemiş olmamdır. Uygun fiyatı, yerli üretim olması ve kedimin şu ana kadar hiçbir sorun yaşamaması bu mamayı tercih etmeme neden olmuştur. Kedim iştahla yemekte ve bugüne kadar herhangi bir ishal v.b. rahatsızlığa yakalanmamıştır. Ayrıca tüy sağlığı oldukça iyidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.


Kedilerimizin sağlığı bizler için çok önemlidir. Bu listeyi yaparken araştırmalarım neticesinde en çok tercih edilen mama markalarını sizlere tavsiye etmeye çalıştım. Tabi ki çok fazla mama markası bulunmakta olup, siz de kullandığınız memnun kaldığınız mama markalarını yorumlar bölümüne ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Kedi Sahiplenirken Alınması Gereken Kedi Malzemeleri

Görüş ve önerileriniz için lütfen tıklayınız.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Sonuçlar

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir